2 juli 2019 om 16:14
< 1 min lezen

Kritiek op onderwijsminister Van Engelshoven om ‘linksere’ canon

Minister Ingrid van Engelshoven van Onderwijs had niet moeten vragen om meer aandacht voor de schaduwzijden van de geschiedenis in de historische canon, vindt de Tweede Kamer. De rechtse partijen willen dat de minister die wenk aan de commissie die zich over de canon buigt, intrekt.

De ‘herijkingscommissie’, onder leiding van hoogleraar James Kennedy, gaat deze week aan de slag. Van Engelshoven vroeg Kennedy “de schaduwkanten van de Nederlandse geschiedenis voldoende aan bod te laten komen”, tot ongenoegen van regeringspartijen CDA en VVD en oppositiepartijen PVV, SGP en Forum voor Democratie. Ze willen dat de minister de brief aan Kennedy intrekt.

Van Engelshoven houdt vol dat ze de commissie juist alle vrijheid gunt, en bedoelde dat die óók alle ruimte heeft om de canon te verbreden met zwarte bladzijden. Bovendien zegt ze over die schaduwzijden niets in de officiële opdracht aan de commissie, die ze later deze week afgeeft.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Firda start opleiding tot doktersassistent voor volwassenen

    Vandaag om 13:42
    • Cursussen

    Dit woord is gekozen tot het Van Dale Woord van het Jaar 2025

    Vandaag om 08:32

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant