19 juli 2017 om 18:04
< 1 min lezen

Werkgevers willen Zeeland aantrekkelijk maken voor hoogopgeleide jongeren

De provincie Zeeland ziet graag dat hoogopgeleide jongeren terugkeren naar de provincie. De Brabants Zeeuwse werkgeversvereniging en de Maatschappij voor Handel en Nijverheid wil dat plan samen met de provincie en gemeentes realiteit laten worden. Onder meer door het aanbieden van gezamenlijk traineeships moeten jongeren zich aangetrokken voelen om terug te keren naar Zeeland. Dat meldt Omroep Zeeland.

De werkgevers hebben grote behoefte aan deze jongeren nodig, zodat er aan de innovatiekracht van Zeeland gewerkt kan worden. Dat zegt Jorrit Snijder van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid. Het aantal jongeren dat na hun studie in een andere stad of regio terugkeert naar Zeeland is momenteel vrij beperkt. Via de traineeships, die ook in samenwerking met onderwijsinstelling worden aangeboden, krijgen zij werk aangeboden waarbij er één dag in de week gereserveerd wordt voor een training.

Volgens Snijder is die gezamenlijke aanpak om jongeren aan te trekken van groot belang, omdat een bedrijf alleen daarvoor niet genoeg kan bieden. Met het werven van deelnemers wordt begin volgend jaar gestart door de werkgevers. De eerste jongeren zouden dan in september 2018 kunnen beginnen met hun traineeship.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Meer mensen moeten na het rijden onder invloed van drugs of alcohol een cursus volgen

    Gisteren om 09:14
    • Cursussen

    Firda start opleiding tot doktersassistent voor volwassenen

    16 december 2025 om 13:42

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant