19 januari 2015 om 12:46
< 1 min lezen

Workshop ‘Hooggevoeligheid bij kinderen’ door Fontys Pedagogiek Sittard

Fontys Hogeschool Pedagogiek in Sittard organiseert op vrijdag 6 februari een workshop over hooggevoeligheid bij kinderen. De workshop is vrij toegankelijk voor onder meer ouders, docenten en hulpverleners die meer over het onderwerp willen weten. De workshop geeft inzicht in de gevoeligheid voor prikkels,  het verwerken van informatie en de emotionele, mentale en lichamelijke klachten bij kinderen die hoogsensitief zijn. De workshop is onderdeel van de serie Fontys Flash. Dit meldt Fontys Hogeschool.

Hoogsensitieve personen (HSP) hebben moeite met het verwerken van prikkels die binnenkomen. Dit kan leiden tot emotionele en psychische klachten. Ook hebben HSP’s hierdoor vaker lichamelijke klachten als buikpijn, hoofdpijn, spierpijn en een onrustig gevoel. Aan de andere kant zijn hooggevoelige mensen vaak meer empathisch en creatief. Voor ouders, docenten of hulpverleners is het soms moeilijk om om te gaan met kinderen die gevoeliger zijn dan anderen. De workshop biedt meer kennis en inzicht.

De workshop wordt gegeven door Norma Prikanowski en Dymphy de Beer. Prikanowski is complementair en holistisch therepeute, NLP hypnotherapeute en gespecialiseerd in HSP. Ze schreef het boek ‘Handboek voor overgevoelige kinderen’ en werkt in haar praktijk veel met kinderen en jongeren die een vorm van autisme, ADHD, overgevoeligheid of hooggevoeligheid hebben. Zij begeleidt daarnaast ouders en leerkrachten. De Beer heeft zelf ervaring met hooggevoeligheid en zal over haar eigen beleving vertellen.

De Fontys Flash workshop ‘Hooggevoeligheid bij kinderen’ vindt plaats op 6 februari van 9.00 uur tot 14.00 uur op de locatie van de hogeschool aan de Mgr. Claessensstraat 4 in Sittard. Aanmelden kan tot 2 februari via het aanmeldformulier op fontys.nl, er is plaats voor een beperkt aantal deelnemers. Fontys Flash is een serie activiteiten van de Fontys Hogeschool Pedagogiek Sittard. Vijf keer per jaar wordt een workshop gegeven, een lezing gehouden of een film vertoond over een actueel pedagogisch thema.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Firda start opleiding tot doktersassistent voor volwassenen

    Vandaag om 13:42
    • Cursussen

    Dit woord is gekozen tot het Van Dale Woord van het Jaar 2025

    Vandaag om 08:32

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant