20 november 2014 om 09:46
< 1 min lezen

Mediafondsprijs IDFA voor jeugdgevangenisfilm

(Novum) - Sjoerd Oostrik heeft woensdagavond tijdens de opening van het International Documentary Film Festival Amsterdam de Mediafondsprijs Documentaire 2014 gewonnen. Met de prijs van 125 duizend euro kan hij zijn filmplan Hier Is het Nooit Stil realiseren.

Met Hier Is het Nooit Stil wil Oostrik een documentaire maken over de nachtelijke gedachten en dromen van jongens in een jeugdgevangenis. “Het winnende plan bevat poëzie in beeld en taal”, oordeelde de jury. “Met zijn keuze voor een afgebakende vertelvorm wil Oostrik een gesloten wereld openen en helpt hij de bewoners van die wereld hun eigen woorden te vinden.”

De Mediafondaprijs Documentaire wordt jaarlijks door het Mediafonds uitgereikt aan de deelnemer van de IDFA-Mediafonds Workshop die het beste filmplan heeft. Oostrik maakte eerder de documentaires Kleine Mo en Jeugd van Tegenwoordig. Op IDFA, dat tot 30 november duurt, gaat zijn nieuwe film Kookaburra Love in première.

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Firda start opleiding tot doktersassistent voor volwassenen

    16 december 2025 om 13:42
    • Cursussen

    Dit woord is gekozen tot het Van Dale Woord van het Jaar 2025

    16 december 2025 om 08:32

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant