13 juni 2014 om 11:23
< 1 min lezen

‘Onregelmatigheden’ in vwo-examens aardrijkskunde van Porta Mosana

Bij ongeveer 40 vwo-leerlingen van scholengemeenschap Porta Mosana uit Maastricht zijn 'onregelmatigheden' gevonden in het eindexamen aardrijkskunde. De leerlingen krijgen hiervoor puntenaftrek, aldus directeur Guy de Munck. Geen van de leerlingen is gezakt voor het examen. Dit meldt de Volkskrant. 

De Onderwijsinspectie heeft ‘onregelmatigheden’ geconstateerd bij het examen en heeft daarom enkele vragen ongeldig laten verklaren. Gemiddeld houdt dit in dat er 0,4 punt afgetrokken wordt van het eindcijfer. Hoewel de school en de Onderwijsinspectie geen uitspraak doen over wat de onregelmatigheden precies zijn, zijn er geruchten dat bij enkele vragen woorden doorgestreept zouden zijn.
 
De leerlingen hoeven het examen niet over te doen omdat het niet een zaak is van verwijtbaar gedrag. Wel mogen ze een herkansing doen als ze willen. “Gelukkig hebben alle leerlingen goed gescoord, daardoor is er niemand gezakt,” zegt De Munck. Op vrijdag praat de directeur met de betrokken leerlingen en hun ouders. 
 
© Nationale Onderwijsgids   

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Examens

    Middelbare scholen Apeldoorn nemen maatregelen na examenresultaten

    9 oktober 2025 om 10:09
    • Examens

    Slagingspercentages middelbare scholen gedaald, vwo’ers en havisten het vaakst gezakt

    30 september 2025 om 08:31

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant