Pim Lammers en uitgever slepen Civita Christiana voor de rechter vanwege laster
27 maart 2025 om 10:54
< 1 min lezen

Pim Lammers en uitgever slepen Civitas Christiana voor de rechter vanwege laster

Schrijver Pim Lammers en Uitgeverij Singel eisen van de conservatieve stichting Civitas Christiana dat het meteen stopt met het verspreiden van ‘leugens, onwaarheden en haat’. De rel gaat over een boek van Civitas dat vlak voor de Week van de Lentekriebels is verschenen. Dat meldt Hart van Nederland.

In het boek, Zwartboek Lentekriebels, hoe Rutgers schoolkinderen seksualiseert, wordt gezegd dat kenniscentrum Rutgers kinderen zou ‘seksualiseren met belastinggeld’. Lammers wordt aangevallen op werk dat hij eerder eens uitbracht. Hij wordt onder andere een pedofilie-schrijver genoemd door de stichting.

Kinderboekenweekgedicht 

In 2024 zou Lammers het Kinderboekenweekgedicht schrijven. Na heel veel bedreigingen, besloot Lammers geen gedicht meer te schrijven. Lammers werd bedreigd vanwege een oud verhaal waarin een voetbaltrainer zich aangetrokken voelt tot een jeugdspeler.

Monique Smit en Kim Feenstra deelden online vol verontwaardiging delen van dat verhaal, maar ze vergaten daarbij context te geven. Om die reden werden de bedreigingen naar Lammers toe alleen maar erger.

Kenniscentrum Rutgers 

Kenniscentrum Rutgers staat centraal in het boek van Civitas. Rutgers heeft eerder deze week al een kort geding aangespannen tegen Civitas.

Door: Nationale Onderwijsgids /Femke van Arendonk
 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Basisonderwijs

    Artiesten roepen basisschooldirecteuren op om meer tijd te maken voor creativiteit

    Vandaag om 14:15
    • Basisonderwijs

    Scholen klaar met druk van mega uitgevers schoolboeken en nemen heft in eigen handen

    Vandaag om 09:46

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant