Leerlingen De Parelburcht verhuizen in februari 2025 naar nieuw gebouw
27 november 2024 om 11:06
< 1 min lezen

Leerlingen De Parelburcht verhuizen in februari 2025 naar nieuw gebouw

De leerlingen van basisschool De Parelburcht uit Oost-Souburg kunnen in hun nieuwe schoolpand, wel pas vanaf 3 februari 2025. De school heeft dit de ouders laten weten. De school was eigenlijk niet van plan om kerst te vieren in de noodlocatie, maar er zit nu niets anders op. Dat meldt Omroep Zeeland. 

De opening van het nieuwe schoolgebouw aan de Van Visvliestraat werd meerdere keren uitgesteld vanwege problemen met de bouw. Het was namelijk de bedoeling dat het nieuwe gebouw begin 2023 al gebruiksklaar zou zijn.

Lekkende plafonds en schimmel 

De leerlingen verbleven toen nog in het oude afschreven pand. Daar lekten de plafonds en zat er veel schimmel in het gebouw. Liters regenwater stroomden het gebouw binnen na een plensbui in juli. Het dak moest gerepareerd worden. Aan het einde van de zomervakantie werd dat gedaan, maar niet veel later vloog het dak in brand. Leerlingen en ouders moesten afwachten of ze het gebouw weer konden gebruiken, maar dat bleek niet het geval.

Veiligheid leerlingen 

In september keurde de gemeente het gebouw na anderhalf jaar goed, maar het schoolbestuur vertrouwde er niet op dat het nieuwe schoolgebouw voor de leerlingen veilig genoeg was. Daarom werd er een extra onderzoek naar de nieuwbouw van de school ingesteld.

Uit dat onderzoek is nu naar voren gekomen dat het schoolpand voldoet aan alle veiligheidseisen. Echter, de hellingbaan en de fietsenkelder kunnen door strooizout wel aangetast worden. Daarom krijgen deze nog een speciale laag zodat het beton goed beschermd is.

Aanpassingen 

De school wil de aanpassingen klaar hebben voordat de leerlingen het nieuwe gebouw betreden. Dit gaat nog een paar maanden duren, daarom kan de school pas op 3 februari 2025 haar deuren openen.

‘Omgekeerde school’ 

Er is nog een school die heel wil verhuizen naar een nieuw gebouw en dat is de Tweemaster-Kameleon. Deze school staat ook wel bekend als de omgekeerde school. Het schoolbestuur heeft laten weten dat ze de resultaten van het onderzoek naar een veilige schoolomgeving in december verwachten, maar de school is wel alvast bezig met het treffen van voorbereidingen voor de aanstaande verhuizing. 

Door: Nationale Onderwijsgids /Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Slechte klaslokalen Alphen aan den Rijn zorgen voor bibberen in de winter en zweten tijdens de zomer

    Gisteren om 10:18
    • Basisonderwijs

    Het Klokhuis verdiept zich opnieuw in AI 

    13 oktober 2025 om 16:04

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant