Favoriete kinderboek aller tijden is voor de derde keer Lampje van Annet Schaap
27 november 2023 om 09:48
< 1 min lezen

Favoriete kinderboek aller tijden is voor de derde keer Lampje van Annet Schaap

Lampje van Annet Schaap is opnieuw gekozen tot favoriete kinderboek aller tijden. In de jaarlijkse verkiezing van De Grote Vriendelijke Podcast en lezerscommunity Hebban eindigde het boek voor het derde jaar op rij bovenaan, heeft boekenkoepel CPNB vrijdag bekendgemaakt. In totaal hebben 3600 mensen gestemd.

Op de tweede plaats eindigde net als vorig jaar Films Die Nergens Draaien van Yorick Goldewijk. Mot en de Metaalvissers van Sanne Rooseboom stijgt van plek 9 naar 3. Ook de Gouden Griffel van dit jaar scoort goed: Misjka van Edward van de Vendel en Anoush Elman stijgt van plek 36 naar 4. De hoogste nieuwkomer is het afgelopen zomer verschenen De jongen die van de wereld hield van Tjibbe Veldkamp op 8.

Nederlandse klassiekers 

In de top 10 staan met De Brief voor de Koning van Tonke Dragt (5), Pluk van de Petteflet van Annie M.G. Schmidt (6) en Kruistocht in Spijkerbroek van Thea Beckman (10) ook drie Nederlandse klassiekers. De hoogste buitenlandse titel is Harry Potter en de Steen der Wijzen van J.K. Rowling op 11.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Ook tijdens schooljaar 2024/2025 toename te zien in aantal veiligheidsincidenten

    Vandaag om 10:44
    • Basisonderwijs

    Doorstroomtoets van Cito vaakst gekozen door basisscholen

    Gisteren om 11:19

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant