Junkfood eten tijdens de lunch: Leraren zien kinderen dit steeds vaker doen
31 januari 2023 om 13:01
< 1 min lezen

Junkfood eten tijdens de lunch: Leraren zien kinderen dit steeds vaker doen

Leerkrachten in Nederland schrikken van wat er in de broodtrommels zit van hun leerlingen. 49 procent van de leraren ziet de leerlingen junkfood zoals patat, pizza, muffins of snoep eten als lunch. De kinderen eten tegenwoordig bijna allemaal wit brood met zoet beleg. De kinderen drinken sap en krijgen koekjes mee naar school. Dat meldt Pointer.   

Wat is dan de oplossing voor dit probleem? Volgens een onderzoeksprogramma uit Limburg blijkt de gezonde schoollunch dé oplossing te zijn. Maar uit een peiling van het AD blijkt dat 44 procent van de ouders vóór een verzorgde schoollunch te zijn en 39 procent tegen.

Trommel zonder rommel 

Lidl helpt al een klein beetje met de campagne ‘Trommel zonder rommel’. Met dit initiatief won de supermarktketen de juryprijs voor initiatieven van de Gezonde Innovatie Awards. 

Eten bezorgen op het schoolplein 

Of een gezonde schoollunch ook daadwerkelijk realistisch is blijft nog de vraag. Oudere scholieren gaan makkelijk vanuit school naar de supermarkt of laten zelfs eten bezorgen op het schoolplein. 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Basisonderwijs

    Doorstroomtoets van Cito vaakst gekozen door basisscholen

    Gisteren om 11:19
    • Basisonderwijs

    Basisschool Nieuwleuzen moet mogelijk stoppen met technieklessen vanwege vrijwilligerstekort

    Gisteren om 09:38

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant