Basisonderwijs krijgt vanaf volgende week 2,4 miljoen zelftests
1 december 2021 om 15:54
< 1 min lezen

Basisonderwijs krijgt vanaf volgende week 2,4 miljoen zelftests

Het basisonderwijs krijgt vanaf 6 december in totaal 2,4 miljoen zelftests voor de leerlingen in groep 6, 7 en 8. Daarmee kunnen zij en de leraren zich twee maal per week testen op het coronavirus. Deze eerste levering is genoeg voor twee weken: scholen hebben ongeveer 1,2 miljoen tests per week nodig.

Een tweede levering volgt nog voor de kerstvakantie. Hoeveel scholen dan krijgen, is nog niet bekend. Wel schrijft het ministerie dat ze er tot en met “enkele weken” na de vakantie mee vooruit kunnen. Na de vakantie kunnen scholen zelf de tests bestellen die ze nodig hebben. Hier hoeven ze niet voor te betalen.

Twee keer in de week testen 

In het middelbaar onderwijs kunnen scholen al zelftests aanvragen. Ook daar geldt nu het dringende advies dat alle leerlingen en docenten zich twee keer in de week testen. Eerder gold deze oproep voor ongevaccineerden. In het voortgezet onderwijs zijn wekelijks ongeveer 2 miljoen testen nodig.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Anne&Max maakt dit schooljaar 12.000 schoolmaaltijden mogelijk

    Gisteren om 14:11
    • Basisonderwijs

    Wie zijn de leukste onderwijsinfluencers voor het basisonderwijs?

    Gisteren om 11:00

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant