24 september 2021 om 11:14
< 1 min lezen

Half miljard euro om salariskloof primair- en voortgezet onderwijs te verkleinen

De Kamer is het gisteren eens geworden om de begroting voor het komende jaar voor twee miljard euro te verbouwen. Er is dan een half miljard euro beschikbaar om de salariskloof tussen het primair- en voortgezet onderwijs te verkleinen. Dit meldt het Algemeen Dagblad. 

Eerder waren VVD, D66 en CDA nog bereid om de begroting met bijna een miljard te vermeerderen. Oppositiepartijen lieten toen weten, tijdens de algemene beschouwingen, dat bedrag te mager te vinden. Daarom wordt er achter de schermen gewerkt aan eeen beter bod dat rond de twee miljard euro bedraagt. 

Motie leenstelsel afschaffen

Aan het einde van het debat stemde de Kamer ook nog in met een motie om het leenstelsel zo snel mogelijk af te schaffen en te vervangen voor een basisbeurs. De motie was ingediend door ChristenUnie en CDA. Het CDA werd onlangs door het ledencongres opgedragen niet in een kabinet te gaan zitten als het leenstelsel blijft zoals het is. 

Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Stem jij morgen voor het onderwijs? Dit zijn de belangrijkste standpunten op een rij

    Vandaag om 16:06
    • Basisonderwijs

    Aanvullende onderwijsbegroting met 400 miljoen extra aan bezuinigingen aangenomen door Eerste Kamer

    Vandaag om 14:52

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland