24 juni 2020 om 17:00
< 1 min lezen

Boeken in Boomhut- en Loser-reeks favoriet bij Kinderjury

Het boek De waanzinnige boomhut van 104 verdiepingen van Andy Griffiths en Terry Denton en vertaald door Edward van de Vendel heeft dit jaar de Kinderjuryprijs in de categorie 6 tot 9 jaar gewonnen. Vet koel - Het leven van een Loser 13 van Jeff Kinney en vertaald door Hanneke Majoor was het populairst bij kinderen in de categorie 10 tot 12 jaar.

Omdat er vanwege de coronacrisis geen evenementen mogelijk zijn, werden de winnaars online bekendgemaakt. Dat gebeurde vanuit de Bibliotheek Utrecht onder leiding van presentator Ridder van Kooten.

Duizenden kinderen brachten stem uit

De Kinderjury is de enige prijs voor kinderboeken die helemaal door kinderen zelf is bepaald. Duizenden kinderen brachten hun stem uit.

Afgelopen jaar won De Gorgels en het geheim van de gletsjer van Jochem Myjer de Kinderjury in de categorie 6-9 jaar. In de categorie 10-12 jaar won Dummie de mummie en de schat van Sohorro van Tosca Menten.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Doorstroomtoets van Cito vaakst gekozen door basisscholen

    Vandaag om 11:19
    • Basisonderwijs

    Basisschool Nieuwleuzen moet mogelijk stoppen met technieklessen vanwege vrijwilligerstekort

    Vandaag om 09:38

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant