17 januari 2018 om 10:33
< 1 min lezen

Amsterdamse basisschool wijzigt naam vanwege omstreden verleden

De Amsterdamse J.P. Coenschool heeft naar alle waarschijnlijkheid vanaf volgend schooljaar een andere naam. De naam van de school in de Indische Buurt verwijst naar de omstreden generaal van de VOC, Jan Pieterszoon Coen. In de zeventiende eeuw was hij onder meer verantwoordelijk voor de dood van 15.000 Indonesiërs. Volgens de school is de naam in deze tijd niet langer gepast. Dat meldt Het Parool.

Volgens directeur Sylvie van den Akker is het vooral de lading van de naam waardoor er vraagtekens worden gezet. De waarden die gelden op de vreedzame en multiculturele basisschool zijn niet meer te verenigen met wat er destijds onder leiding van J.P. Coen plaatsvond, zegt zij.

Het veranderen van de naam was al langer het plan van de school. Medewerkers zeggen zich er al jaren lang ongemakkelijk door te voelen. Dat ongenoegen werd door hen meermaals geuit. Sommige docenten noemen de school bijvoorbeeld ‘Coenschool’ zonder de initialen J.P.

Dankzij het Unesco-scholennetwerk dat vorig jaar plaatsvond wordt de naam nu echt veranderd, tot vreugde van alle medewerkers van de school. Met name de waarden vrede, wereldburgerschap, mensenrechten, intercultureel leren en duurzaamheid die Unesco uitstraalt zijn doorslaggevend voor de wijziging. De bedoeling is dat de school volgend schooljaar start onder de nieuwe naam. Hoe die naam zal luiden, wordt via een enquête duidelijk.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Slechte klaslokalen Alphen aan den Rijn zorgen voor bibberen in de winter en zweten tijdens de zomer

    Gisteren om 10:18
    • Basisonderwijs

    Het Klokhuis verdiept zich opnieuw in AI 

    13 oktober 2025 om 16:04

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant