26 juni 2017 om 17:38
< 1 min lezen

Niet overal is het concept van de Steve JobSchool verbannen

Op maar weinig plekken bleek het Steve Jobsonderwijs succesvol, maar Steve JobsSchool De Uitvinding in Enschede staat nog steeds achter het concept. Directeur Niels Anderson is ervan overtuigd dat gepersonaliseerd leren beter is voor de leerlingen dan het traditionele onderwijs. Dit meldt Tubantia.

Gepersonaliseerd leren betekent volgens Anderson dat een leerling het beste uit zichzelf kan halen. “Als een leerling een kei in rekenen is en halverwege groep 6 al op het niveau van groep 7 zit, gaat hij daar gewoon in door.” De leerlingen krijgen dus maar weinig klassikaal les. Volgens Andersson leiden klassikale lessen alleen maar tot verveling en demotivatie bij leerlingen die niet tot het klassikale gemiddeld behoren.
 
Op De Uitvinding leren de kinderen daarom per vakgebied op eigen niveau. Ze kunnen gebruikmaken van een stilte-, reken-, spelling, taal-, Engels- en leesplein. Ook stellen ze in overleg met ouders en leerkrachten hun weekrooster zelf samen via de iPad. 
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Basisschool in Wateringen heeft 58 leerlingen in één klaslokaal

    Gisteren om 10:20
    • Basisonderwijs

    Vrije scholen winnen aan populariteit in Nederland

    15 december 2025 om 14:59

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant