20 juni 2017 om 13:08
< 1 min lezen

Wie is verantwoordelijk voor opvangprobleem bij prikactie PO-front?

Veel basisscholen doen mee aan de prikactie van PO-front en gaan aanstaande dinsdag een uur later open. Sommige ouders worden hierdoor opgezadeld met een opvangprobleem. De vraag is wie hiervoor verantwoordelijk is, de school of de ouders. De meningen hierover in onderwijsland verschillen. Dit meldt RTL Nieuws.

Volgens Martin van de Bogaerdt, jurist bij VOS/ ABB, mag een school niet zomaar een uur later opengaan, “tenzij alle ouders eraan meewerken om hun kinderen een uur later te brengen”. Ook het ministerie van onderwijs, de PO-Raad en Verus vinden dat leerlingen niet zomaar naar huis kunnen worden gestuurd. Scholen moeten opvang regelen als ouders daar om vragen, maar mogen daar wel een vergoeding voor rekenen. 
 
De Algemene Onderwijsbond (AOb), de Algemene Vereniging Schoolleiders (AVS) en de Vereniging Openbaar Onderwijs (VOO) zien dit anders. Volgens de AVS is de prikactie geen staking, maar een soort van ‘studieuur’ en hoeft er dus geen opvang geregeld te worden. De VOO zegt dat vervangende opvang alleen wettelijk verplicht is als het gaat om lestaken, waarvan bij deze actie geen sprake is. Ook vinden de organisaties dat de actie ruim van tevoren is aangekondigd, zodat ouders zelf voor opvang kunnen zorgen. 
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Limburgse kinderen vaker ongeoorloofd op vakantie onder schooltijd dan vijf jaar geleden

    12 december 2025 om 15:57
    • Basisonderwijs

    Nieuwe cao primair onderwijs 2025-2027 officieel vastgesteld

    12 december 2025 om 15:29

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant