23 juni 2016 om 14:17
< 1 min lezen

Scholen krijgen muziekles via het digibord

(ANP) - De Amsterdamse basisschool De Triangel had donderdag de primeur: de eerste digitale muziekles volgens de nieuwe methode Kazoo. De les werd gegeven door operazangeres Tania Kross.

Kazoo is een methode die gebruikmaakt van het digitale schoolbord. Er zijn lessen van artiesten zoals Martin Garrix, Marco Borsato, Tania Kross en Fay Lovsky, die kinderen laten kennismaken met verschillende muzieksoorten en ze ook opdrachten laten uitvoeren. Leerkrachten hoeven er geen speciale muzikale vaardigheden voor te hebben en instrumenten zijn ook niet per se nodig.

Kazoo is een initiatief van het Concertgebouw. Dat gaf opdracht de methode te ontwikkelen omdat muziekles belangrijk is voor de ontwikkeling van kinderen, maar op veel basisscholen in de verdrukking zit. Leerkrachten zeggen er geen tijd voor te hebben of weten niet hoe ze die les moeten geven.

De muzieklessen zijn voor de groepen 1 tot en met 8 en gaan de scholen 2,50 euro per leerling per jaar kosten, aldus het Concertgebouw.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Vrije scholen winnen aan populariteit in Nederland

    Vandaag om 14:59
    • Basisonderwijs

    Onderwijsassistent uit Helmond krijgt 15 jaar cel en tbs voor kindermisbruik

    Vandaag om 13:09

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant