9 mei 2016 om 15:23
< 1 min lezen

Leerlingen mogen eindelijk terug naar opgeknapte school

Leerlingen van de Koningin Emmaschool in Apeldoorn kunnen weer naar school op hun vertrouwde locatie. Door een brand in namiddag van Oudejaarsdag kon er door rook- en roetschade vijf maanden geen les worden gegeven in het gebouw. De afgelopen tijd is de school opgeknapt en kunnen de kinderen terugkeren. Dat meldt de NOS. 

De brand ontstond vermoedelijke doordat een kind vanaf het dak van de school vuurwerk in de ventilatieschacht gooide. Daardoor vatte een kopieerapparaat in de ruimte daaronder vlam. Een paar dagen later heeft een verdachte zichzelf bij de politie gemeld.

De leerlingen hadden een week vrij door de schade aan het gebouw. Daarna kregen de kinderen les in een leegstaand schoolgebouw vier kilometer verderop. Vanwege de grote afstand mochten ze met bussen naar de tijdelijke locatie.

Nu kunnen de leerlingen weer te voet of met de fiets naar school. “Vandaag beginnen we de dag met het hijsen van de vlag”, zegt schoolleider Matine van Metelen. “Daarna mogen alle ouders en kinderen de vernieuwde school bewonderen.” 

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Basisschool in Wateringen heeft 58 leerlingen in één klaslokaal

    Vandaag om 10:20
    • Basisonderwijs

    Vrije scholen winnen aan populariteit in Nederland

    Gisteren om 14:59

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant