7 januari 2016 om 09:58
< 1 min lezen

Tien Enschedese basisschoolgebouwen worden gesloten

Enschede is van plan om op termijn tien basisschoolgebouwen in de stad te sluiten. Dit blijkt uit het huisvestingsplan van de drie grote schoolbesturen. Dit meldt Tubantia.

Vanwege bezuinigingen van de overheid op onderwijshuisvesting is het niet meer rendabel om de ruim zeventig leegstaande  lokalen in de stad te houden. Door de scholen te herschikken, kan flink worden bespaard op huisvestings- en onderhoudskosten. Complete gebouwen kunnen dan worden gesloten. Bij het herschikken blijven de eigen naam en identiteit van de scholen behouden.

Samen met de gemeente zijn er voor de korte en de lange termijn plannen gemaakt op basis van bevolkingsprognoses. De huisvestingsplannen voor de lange termijn zijn nog niet zeker en hangen ook af van de ontwikkelingen van het aantal leerlingen in de toekomst.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Conciërge basisschool Zoetermeer verdacht van maken en bezitten kinderporno

    Vandaag om 09:47
    • Basisonderwijs

    Bezuiniging op onderwijskansenregeling teruggedraaid

    Vandaag om 09:30

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht