24 september 2015 om 13:09
< 1 min lezen

100.000 kinderboeken uit zwerven op Kinderzwerfboekdag

Ondanks goede initiatieven als de Kinderboekenweek kunnen in Nederland nog heel veel kinderen niet goed lezen omdat ze geen boeken hebben. Lezen is cruciaal voor de ontwikkeling van een kind en het staat aan de basis van hun persoonlijke ontwikkeling. Wetenschappelijk onderzoek heeft duidelijk gemaakt dat kinderen in huishoudens waar boeken aanwezig zijn zich sneller en breder ontwikkelen op het gebied van taal. Kinderzwerfboek heeft 7 oktober uitgeroepen tot de Nationale Kinderzwerfboekdag. Samen met alle kinderen wil Kinderzwerfboek 100.000 kinderboeken uit zwerven sturen. Dit meldt het Nationaal Fonds Kinderhulp.

De Kinderboekenweek start op 7 oktober. Kinderzwerfboek, een initiatief van Nationaal Fonds Kinderhulp, wil alle kinderen de kans bieden om een boek te lezen. Daarom roept de organisatie kinderen op om boeken te doneren voor de actie. Kinderen kunnen (gratis) ‘zwerfstickers’ aanvragen om hun boeken uit zwerven te sturen. Of de boeken kunnen naar een van de 675 Kinderzwerfboek-stations worden gebracht. Kinderboerderijen, scholen, buurtcentra en winkels werken mee aan het initiatief. Op het station kunnen kinderen boeken doneren en/of halen.

Op de Nationale Kinderzwerfboekdag trekt de ZwerfboekBende het land in om duizenden boeken te laten zwerven. Dit jaar brengt de Bende een bezoek aan Rotterdamse wijken waar de kinderzwerfboeken hard nodig zijn. Hierna opent de Bende samen met Wethouder de Jonge een Kinderzwerfboek-station in de Euromast. Voor meer informatie over Kinderzwerfboek, de adressen van Kinderzwerfboek-stations en voor het aanvragen van gratis zwerfstickers ga naar: www.kinderzwerfboek.nl.

© Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Onderwijsassistent uit Helmond krijgt 15 jaar cel en tbs voor kindermisbruik

    Vandaag om 13:09
    • Basisonderwijs

    Leerlingen Juniorcollege Almere dragen een schooluniform: ‘Nu is iedereen gelijk’

    Vandaag om 10:44

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant