Scholieren krijgen les over sexting van de politie
Jongeren doen nog regelmatig aan sexting, dat blijkt uit onderzoek van Rutgers en Soa Aids Nederland. Een op de acht jongeren verstuurde een naaktfoto van zichzelf in het afgelopen half jaar. Meisjes krijgen regelmatig zomaar naaktfoto’s opgestuurd, zonder dat ze daar om gevraagd hebben. In de leeftijdscategorie 13-15 jaar overkwam dit 35 procent van de meisjes en 14 procent van de jongens.
Voorlichting over sexting
Scholen en de politie geven voorlichting over sexting om te voorkomen dat jongeren in de problemen komen. Een speciale vrachtwagen is ingericht als klaslokaal, het zogenoemde Mobiel Media Lab. Scholieren horen daarin wat de risico’s zijn van sexting en welke gevolgen dit kan hebben voor hun toekomst.
Sexy foto’s versturen
Scholen en politie willen dat de jongeren beter nadenken voordat ze sexy foto’s van zichzelf versturen. Want een foto die verstuurd is, kan makkelijk worden doorgestuurd en ergens op het internet terechtkomen.
Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk