Scholen mogen pas na afspraken over gegevens sociale media gebruiken
13 juni 2024 om 13:10
< 1 min lezen

Scholen mogen pas na afspraken over gegevens sociale media gebruiken

Dit advies geeft de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) aan Nederlandse onderwijsinstellingen die sociale media willen gebruiken. Op een bepaald platform zouden er foto’s en verhalen van studenten en docenten worden gepubliceerd. Wel pas na toestemming van de persoon in kwestie. Om welke onderwijsinstelling en platform het gaat is niet duidelijk.

Sociale media 

Het gebruik van sociale media op scholen is niet zonder risico. Onderwijsinstellingen moeten zich bewust zijn van het feit dat sociale media advertenties verkopen op basis van samengestelde profielen van mensen, zegt voorzitter Aleid Wolfsen van AP. “Weet jij zeker wat het bedrijf doet met de data van studenten en docenten? Als je dat niet weet, begin er niet aan of stop er meteen mee.”

Privacywet 

Iedereen die aan een onderwijsinstelling werkt moet weten wie er verantwoordelijk is voor het opvolgen van de privacywet. Als een student wil dat er een bepaalde foto verwijderd wordt, wie doet dit dan? Is dat een taak van de school of van het socialemediabedrijf?

Een onderwijsinstelling moet ook op de juiste manier toestemming vragen als ze gegevens van studenten of docenten willen gebruiken. De uitspraak van de toezichthouder is voor elke onderwijsinstelling in Nederland. Niet alleen voor de onderwijsinstelling die om advies vroeg.

‘Gegevens moeten veilig zijn’ 

De gegevens van studenten en personeel moeten veilig zijn, zo stelt Wolfsen. “En neem je eigen verantwoordelijkheid.”

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • Basisonderwijs

    Honderden kinderen straks misschien zonder ontbijt of lunch op school door chauffeurstekort

    Gisteren om 12:26
    • Basisonderwijs

    DUO publiceert definitieve bekostigingsbeschikkingen voor 2025

    21 augustus 2025 om 14:41

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland