Rector magnificus UvA zag niet wie zijn gesprekspartners waren
10 mei 2024 om 10:34
< 1 min lezen

Rector magnificus UvA zag niet wie zijn gesprekspartners waren

Verbeek voerde twee gesprekken met de demonstranten. Hij hoopte er samen met hen uit te komen, maar dat was uiteindelijk niet het geval. De UvA deed aangifte en uiteindelijk werd de ME ingeschakeld.

Voorlopig geen nieuw gesprek 

Voor Verbeek was het niet duidelijk met wie hij de gesprekken had. Met de studenten die om de tafel gingen met de UvA komt er voorlopig geen nieuw gesprek. Verbeek geeft aan dat verder praten moeilijk is. “Het is belangrijk om te weten met wie je aan tafel zit.”

Kritiek

De UvA kreeg na de ontruiming veel kritiek van actievoerders. Tijdens de gesprekken was er al een aangifte gedaan, maar dat ontkent Verbeek. “Ik zat erbij toen de aangifte werd gedaan en dat was na het laatste gesprek.”

Verbeek zag ook dat de groep soms opsplitst. Tijdens de gesprekken gingen er bijvoorbeeld een aantal mensen weg. De mensen die bleven zitten zorgden voor een harde discussie.

Eis actievoerders onbespreekbaar 

De UvA moet van de demonstranten de banden met Israëlische organisaties verbreken. Volgens rector Verbeek is deze eis onbespreekbaar. “We zijn een universiteit waar we op grond van dialoog en wetenschappelijke gesprekken het eens willen worden met elkaar. Of dat we op een vreedzame manier het oneens kunnen zijn, dat is ook mogelijk.”

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Docenten

    Docent Flux College al na eerste werkdag ontslagen vanwege uitspraken over onderwijssysteem

    Vandaag om 11:28
    • Docenten

    Minder vacatures voor docenten, maar het lerarentekort is nog niet opgelost

    Gisteren om 11:08

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland