16 september 2013 om 07:14
< 1 min lezen

Privaat ICT Hoger Onderwijs wil centrale examinering

GRONINGEN - De Stichting Platform ICT Hogescholen (SPIH), de Coöperatie Nederlandse Associatie voor Praktijkexamens (de Associatie) en EXIN Holding (EXIN) hebben donderdag een intentieverklaring getekend. Doel hiervan is om te komen tot centrale examinering voor het ICT-domein in het hoger beroepsonderwijs.

Er wordt naar gestreefd dat vanaf februari 2014 de eerste examens landelijk centraal worden geëxamineerd. Mogelijk dat deze vorm van examinering een best practice kan worden voor centrale examinering in het hoger beroepsonderwijs.

In een brief is onderwijsminister Jet Bussemaker over dit initiatief geïnformeerd. Gezien het belang van de voorgenomen samenwerking voor het ICT-vakgebied en de relatie met het European e-Competence Framework is een kopie van deze brief verstuurd naar de minister van Economische Zaken.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Onderwijsministers Koen Becking en Gouke Moes door de koning beëdigd

    5 september 2025 om 13:12
    • HBO

    Schone lucht heel belangrijk voor studentensucces

    5 september 2025 om 12:34

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht