Premier Rutte niet op bezoek bij MBO Westland vanwege aankondiging protesten
28 september 2022 om 12:27
< 1 min lezen

Premier Rutte niet op bezoek bij MBO Westland vanwege aankondiging protesten

MBO Westland heeft het bezoek dat premier Mark Rutte woensdag aan de school zou brengen afgezegd. Er wordt gevreesd voor protesten en dat zou de bereikbaarheid van de school voor leerlingen belemmeren. Het World Horti Centre, waar de school gevestigd is, bevestigt dit aan Omroep West.  

In de vroege morgen zijn er omgekeerde Nederlandse vlaggen aan het gebouw opgehangen. Daarnaast zijn er ook protesten aangekondigd tijdens het bezoek van premier Rutte aan de school.

Vervelende situaties voorkomen 

MBO Westland heeft de keuze gemaakt het bezoek te annuleren om vervelende situaties te voorkomen in aanloop naar en tijdens het bezoek. WOS, mediapartner van Omroep West, meldt dat er wel nog wordt gekeken om de ontmoeting op een andere locatie te laten plaatsvinden.

Skills-Heroes 

Rutte zou naar de school komen om te praten met de zogenoemde Skills-Heroes. Dat zijn mbo-studenten die tijdens de nationale vakwedstrijden voor het mbo zijn uitgeroepen tot Nederlands kampioen in hun vakgebied. 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Scholen Heemskerk en Beverwijk maandag allemaal weer open

    Gisteren om 15:05
    • MBO

    Kwart van de jongeren één keer per maand online buitengesloten

    Gisteren om 09:35

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht