1 mei 2017 om 14:10
< 1 min lezen

Peuters bevolken ‘groene’ peuterspeelzaal De Sterrenhoeve

De eerste groene peuterspeelzaal van Nederland, de bijzondere achttiende locatie van Stichting Peuterspeelzalen Hoogeveen (SPSH), opent vandaag haar deuren. Maandenlang is er gewerkt om van Sterrenhoeve een prachtige locatie te maken, zodat de voormalige kinderboerderij niet helemaal uit het beeld van de wijk verdwijnt. Dit meldt de Hoogeveensche Courant.  

Het was de aankondiging van de sluiting van de kinderboerderij die de aandacht trok van directeur Marian Kleve. Ze kreeg het idee om een groene peuterspeelzaal te realiseren, waar buitenspelen centraal staat, op de locatie van de kinderboerderij. De gemeente heeft een initiatiefbijeenkomst georganiseerd, waar de SPSH ook aanwezig was, waar de plannen voor een groene peuterspeelzaal werden gepresenteerd. Alle aanwezigen, zowel bewoners als de initiatiefnemers, waren enthousias over het idee.

De afgelopen maanden is er hard gewerkt om van de nieuwe peuterspeelzaal De Sterrenhoeve een mooie en uitdagende speelomgeving te maken. De identiteit van de kinderboerderij is binnendeurs behouden gebleven, terwijl buiten de aanleg van een tuin gereedgemaakt is. Vorige week is de binnenruimte sfeervol ingericht en aangekleed om maandag van start te kunnen gaan.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Leesbevorderingsaanpak werkt, kinderen massaal lid van de bibliotheek

    Gisteren om 10:57
    • Kinderopvang

    Arnhem start met ‘LOGO30000’-programma voor woordenschat bij peuters

    Gisteren om 08:45

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht