Petitie tegen racistisch verjaardagsliedje Hanky Panky Shanghai
8 juni 2023 om 07:24
< 1 min lezen

Petitie tegen racistisch verjaardagsliedje Hanky Panky Shanghai

Stichting Asian Raisins is tegen het verjaardagsliedje Hanky Panky Shanghai een petitie begonnen. De stichting vindt het liedje namelijk te racistisch en daarom zou het helemaal moeten verdwijnen. Dat meldt VOS/Abb.

Asian Raisins meldt op haar website dat je een verjaardag vooral viert met taart, cadeaus en leuke verjaardagsliedjes, maar niet met Hanky Panky Shanghai. Het verjaardagsliedje is volgens de stichting ontstaan uit racistische stereotypen. In november 2022 vroeg de stichting ook al aandacht voor Hanky Panky Shanghai. Het ministerie van OCW zou volgens hen het liedje moeten verbieden op scholen. 

Het gevoel

In de onderstaande video is te zien hoe kinderen met een Oost- of Zuidoost-Aziatische achtergrond zich kunnen voelen als het liedje wordt gezongen. 

 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Leesbevorderingsaanpak werkt, kinderen massaal lid van de bibliotheek

    12 september 2025 om 10:57
    • Basisonderwijs

    Kwart van de jongeren één keer per maand online buitengesloten

    12 september 2025 om 09:35

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland