17 juni 2014 om 15:19
< 1 min lezen

Het college van Barneveld wil nieuwe verordening leerlingenvervoer

Op 1 augustus 2014 treedt de nieuwe Wet Passend Onderwijs in werking. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Barneveld stelt aan de gemeenteraad daarom voor om de verordening leerlingenvervoer aan te passen en vast te stellen. De nieuwe verordening moet op 1 augustus 2014 in werking treden.

Wijzigingen in de Verordening Leerlingenvervoer gemeente Barneveld op hoofdlijnen: 
  • De Verordening Leerlingenvervoer dient rekening te houden met de van ouders redelijkerwijs te vergen inzet. De gemeente Barneveld gaat vanaf 1 augustus 2014 in gesprek met verscheidene ouders. Ze willen samen met ouders kijken naar wat een kind kan en naar de van de ouders (sociaal netwerk) redelijkerwijs te vergen inzet. Zelfredzaamheid en eigen verantwoordelijkheid staat voorop. 
  • Voor leerlingen die naar het voortgezet speciaal onderwijs gaan, geldt dat zij slechts aanspraak op een vervoersvoorziening kunnen maken ‘wanneer zij wegens hun handicap op ander vervoer dan openbaar vervoer zijn aangewezen, dan wel vanwege hun handicap niet zelfstandig van het openbaar vervoer gebruik maken’. Leerlingen van het voortgezet speciaal onderwijs worden voor het leerlingenvervoer dus gelijk gesteld aan leerlingen van het regulier voortgezet onderwijs. 
Pilot MEE OP WEG 
Het project MEE OP WEG zet in op het doorbreken van de automatische gedachte om bij mensen met een beperking te denken aan aangepast vervoer en op zoek te gaan naar mogelijkheden om hen zelfstandig deel te laten nemen aan het verkeer en openbaar vervoer. Vanuit de gemeente Barneveld doen Ons Bedrijf, De Rozelaar en SBO De Vogelhorst mee aan dit project. Een aantal inwoners met een beperking kan zelfstandig leren reizen door bijvoorbeeld een op het individu gerichte training. Deelname aan het project is vrijwillig en heeft geen invloed op de bestaande vervoersindicatie. 
 
Wanneer gaat de gewijzigde Verordening Leerlingenvervoer van kracht? 
De gewijzigde Verordening Leerlingenvervoer wordt gelijktijdig met de wetswijzigingen Passend Onderwijs per 1 augustus 2014 van kracht. Voor ouders of verzorgers die een aanvraag leerlingenvoer schooljaar 2014-2015 indienen voor 1 augustus 2014 geldt de oude verordening. Voor alle aanvragen die na 1 augustus 2014 zijn ingediend is de nieuwe verordening van toepassing. 
 
© Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van passend onderwijs
    • Passend Onderwijs

    Schrijven nieuwe kerndoelen beter onderwijs voor?

    1 april 2025 om 11:54
    • Passend Onderwijs

    Werken met de toekomst

    5 maart 2025 om 09:55

Aankomende evenementen

10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht