30 oktober 2012 om 07:27
< 1 min lezen

OV-studentenkaart wordt geschrapt

Onduidelijk is wanneer de kaart wordt vervangen. In het regeerakkoord dat VVD en PvdA hebben gesloten staat zowel ‘in 2015’ als ‘per 2016’ over het schrappen van de kaart.

Al eerder was bekendgemaakt dat de langstudeerboete geschrapt wordt. Vanaf 2014 komt er een sociaal leenstelsel in het hoger beroepsonderwijs en het universitair onderwijs. Dit geldt alleen voor nieuwe studenten.

De aanvullende beurs valt buiten het sociale leenstelsel. Dit moet de toegankelijkheid van het onderwijs garanderen, zo staat in het regeerakkoord.

De opbrengsten van de maatregelen in de studiefinanciering worden geïnvesteerd in het onderwijs en onderzoek. Verder komt er 150 miljoen euro beschikbaar voor versterking van het fundamenteel onderzoek.

Studenten zijn niet blij met de plannen. “Het regeerakkoord is een kaalslag voor studenten”, zegt voorzitter van het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO) Thijs van Reekum. “De afschaffing van de studiefinanciering, de aanpassing van het reisrecht naar kortingskaart en het afschaffen van de zorgtoeslag zorgt voor een kostenstijging voor de student van ongeveer vijfduizend euro per jaar”, aldus Van Reekum.

Ook de Landelijke Studenten Vakbond (LSVb) stelt dat studenten kaal worden geplukt. “We gaan van een economische crisis naar een kenniscrisis en van een staatsschuld naar een studieschuld”, zegt LSVb-voorzitter Kai Heijneman.

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Radboud Universiteit en HAN versterken samenwerking tijdens introductieweken

    Gisteren om 08:11
    • HBO

    Sterke daling van particuliere studentenkamers in Amsterdam

    20 augustus 2025 om 09:30

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht