28 maart 2013 om 14:08
< 1 min lezen

Oproep tot sterke basisvoorziening voor alle kinderen

De organisaties zien graag dat het kabinet snel werk gaat maken van deze basisvoorziening, waarin extra aandacht moet bestaan voor kinderen met achterstanden, waarin samenwerking tussen gemeenten moet worden bevorderd en waarin de financiering van de opgenomen diensten wordt geharmoniseerd.

Het voorstel is juist nu van belang, gezien de grote veranderingen die politiek en maatschappelijk plaatsvinden binnen de sectoren die deel uit moeten maken van de basisvoorziening. Hoewel op lokaal niveau al verschillende initiatieven zijn gestart door de organisaties, zoals brede scholen en integrale kindcentra, ontbreekt nog steeds de landelijke visie.

“Lang niet alle kinderen krijgen van huis uit positieve ontwikkelingsimpulsen. Kinderopvang, onderwijs en welzijn kunnen met gezamenlijke preventieve en integrale aanpakken gericht op kind en omgeving ontwikkelingsachterstanden voorkomen”, aldus voorzitter van de MOgroep Marijke Vos.

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Kinderopvang Arnhem laat kinderen niet naar buiten vanwege nest Aziatische hoornaars

    Vandaag om 16:24
    • Kinderopvang

    Maastricht wil dat peuters vanaf 2 jaar aan voorschoolse educatie beginnen

    Vandaag om 10:17

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland