5 april 2016 om 10:42
< 1 min lezen

‘Werkgevers nemen meer jonggehandicapten aan’

(ANP) - Werkgevers zijn steeds meer bereid om mensen met een arbeidsbeperking in dienst te nemen, constateert het UWV. Het lukt de uitkeringsinstantie vaker om afspraken te maken met grote werkgevers over het aan een baan helpen van zogeheten Wajongers.

Afgelopen jaar werden onder meer deals gesloten met Albert Heijn, facilitair dienstverlener Vebego en het ministerie van Defensie. “Ik merk dat steeds meer bedrijven de samenwerking met het UWV zoeken en jonggehandicapten een plek willen bieden”, zegt UWV-bestuursvoorzitter Bruno Bruins. “Dat is een positieve ontwikkeling. Want ook met een arbeidsbeperking kan je prima functioneren op de arbeidsmarkt.”

In 2014 wist het UWV 8000 Wajongers aan de slag te krijgen. Dat aantal steeg vorig jaar tot ruim daarboven. Precieze cijfers mag het UWV later deze week pas geven, bij publicatie van het jaarverslag.

Wajong-uitkeringen zijn bedoeld voor mensen die op jonge leeftijd een ziekte of handicap hebben gekregen. Het UWV probeert uit te zoeken wie van hen toch nog kan werken. Die worden geholpen bij het zoeken naar een geschikte baan.

Relevante artikelen

Alles van onderwijsvacatures
    • Onderwijsvacatures

    Marjolein Moorman over de Amsterdamse aanpak: ‘We moeten van elkaar leren wat werkt’

    25 oktober 2022 om 12:12
    • Onderwijsvacatures

    Week 29: hittesluiting, verplichte schoolkosten & kamernood

    22 juli 2022 om 18:00

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant