Nationale Onderwijsgids

NOG Vacature Keulen - Parttime leerkracht

Functietitel:
Keulen - Parttime leerkracht
Online datum:
16-06-2022
Aanvang functie:
Zo spoedig mogelijk
Provincie:
Buitenland
Plaats:
Keulen, Duitsland
Sector:
Basisonderwijs
Uren:
Ongeveer 5,5 uur per week.
Soort vacature:
Parttime
Omschrijving:

Ter uitbreiding van ons onderwijsteam zoekt de Nederlandse School Keulen per direct een parttime leerkracht voor 5-6 uur per week.

ALGEMENE INFORMATIE

De Nederlandse School Keulen verzorgt onderwijs in de Nederlandse taal en cultuur aan kinderen in de basisschoolleeftijd, van groep 1 tot 8. De lessen vinden wekelijks plaats op woensdagmiddag in Keulen, waar we gebruik maken van de klaslokalen van een Duitse basisschool in het stadsdeel Köln-Poll. Het aantal leerlingen ligt op dit moment tussen de 25 en 30, voor wie Nederlands soms de eerste, maar vaak ook de tweede taal is.

Het bestuur wordt gevormd door enkele ouders van de leerlingen, en onderhoudt een informeel en nauw contact met de leerkrachten en assistenten. Er wordt gestreefd naar kwalitatief hoogwaardig onderwijs, vergelijkbaar met taalonderwijs dat op scholen in Nederland gegeven wordt. Onze school beschikt over de nieuwste onderwijsmethoden (er wordt gewerkt met Taal Actief 4). Ook beschikt onze school over een uitgebreide Nederlandstalige bibliotheek. Meer informatie over de school kun je vinden op www.nederlandseschoolkeulen.de

VERBLIJF

Keulen is een prachtige stad in het westen van Duitsland met een bruisende binnenstad met een groot cultureel aanbod, en met goede verbindingen naar de omliggende steden, niet ver van de grens met Nederland. Vanwege het internationale karakter van de stad zal een nieuwkomer zich er snel thuis voelen.

PROFIEL

We zoeken een enthousiaste leerkracht die les gaat geven aan één van onze combinatiegroepen. Je bent in het bezit van een onderwijsbevoegdheid voor het primair onderwijs, of je beschikt over gelijkwaardige kwalificaties. Je hebt een sterk verantwoordelijkheidsgevoel, kunt improviseren en bent besluitvaardig. Uiteraard beschik je over een uitstekende kennis van de Nederlandse taal, zowel mondeling als schriftelijk. Het gebruik van online lessystemen en van bijvoorbeeld een digibord schrikken je niet af.

Wij zien het als een pre indien je kennis en ervaring hebt met het onderwijzen van het Nederlands als tweede taal, maar nodigen je met klem uit om ook te reageren indien je deze kennis en ervaring niet hebt.

OMVANG

Ongeveer 5,5 uur per week.

FUNCTIE

Als leerkracht ben je verantwoordelijk voor:

  • Het zelfstandig verzorgen van lessen in de Nederlandse taal en cultuur van gecombineerde groepen (circa drie contacturen per week), die je eveneens zelfstandig voorbereidt;
  • Het zorgen voor een plezierige, veilige en motiverende leeromgeving in de klas;
  • Het observeren en evalueren van de prestaties en voortgang van de leerlingen en dit vastleggen in het Parnassys-leerlingvolgsysteem;
  • Het voeren van oudergesprekken;
  • Het actief deelnemen aan werkoverleg en bijzondere schoolactiviteiten;
  • Het leveren van een bijdrage aan het op peil houden van leermiddelen, bibliotheek en lesmateriaal.

AANBOD

De vacature betreft een parttime functie van ongeveer 5 tot 6 uur per week. De functie wordt aangeboden op basis van een Duits “mini-job”-contract. De salariëring is gebaseerd op de
Nederlandse CAO voor primair onderwijs (PO) op basis van 233 uren ten opzichte van de normjaartaak in het Nederlands onderwijs (233/1659 uren). Reiskosten worden vergoed.

SOLLICITATIEPROCEDURE

Heb je interesse in het werken in een enthousiast onderwijsteam van in totaal twee tot drie leerkrachten en één tot twee assistenten, en met fantastische leerlingen in de Duitse stad Keulen, stuur dan een mail met je cv en motivatiebrief naar Lucienne Laven via info@nederlandseschoolkeulen.de.

Stichting Nederlands Onderwijs in het Buitenland is een koepelorganisatie voor scholen en instellingen die wereldwijd Nederlands(talig) onderwijs aanbieden.

De in deze vacature genoemde onderwijsinstelling is aangesloten bij NOB en ontvangt daarom subsidie en ondersteuning van NOB in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen.

Gegevens Stichting NOB

Naam instelling:
Stichting NOB
Adres:
Parkweg 20-A
Postcode:
2271 AJ
Plaats:
Voorburg
Telefoonnummer:
070 386 6646
Website:
https://www.stichtingnob.nl/
Provincie:
Zuid-Holland

NOG Topvacatures