16 december 2014 om 09:47
< 1 min lezen

Geld voor banenplan levensmiddelenindustrie

(Novum) - Voor een banenplan in de levensmiddelenindustrie komt in totaal 67 miljoen euro beschikbaar. Minister van Sociale Zaken Lodewijk Asscher (PvdA) betaalt daarvan twintig miljoen. De rest komt van werkgevers en vakbonden in de sector. Asscher en ambassadeur voor de jeugdwerkloosheid Mirjam Sterk hebben dat maandag bekendgemaakt.

Het geld is onder meer bestemd voor tweehonderd extra banen voor operators en technici en voor tweeduizend extra leerwerkplekken op mbo-niveau. Verder krijgen zeventienduizend werknemers scholing.

De levensmiddelenindustrie heeft de komende jaren veel extra medewerkers nodig. Dat komt doordat veel mensen in de sector op korte termijn met pensioen gaan. In de sector weken ruim 120 duizend personen, bij circa vijfduizend bedrijven.

Asscher heeft in totaal zeshonderd miljoen beschikbaar gesteld voor banenplannen. Werkgevers en bonden moeten hetzelfde bedrag bijdragen. Tot dusver hebben meer dan honderd sectoren een aanvraag ingediend.

Relevante artikelen

Alles van onderwijsvacatures
    • Cursussen

    Firda start opleiding tot doktersassistent voor volwassenen

    Gisteren om 13:42
    • Cursussen

    Dit woord is gekozen tot het Van Dale Woord van het Jaar 2025

    Gisteren om 08:32

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant