16 juli 2015 om 14:43
< 1 min lezen

FNV: ‘Veel nieuwe banen zijn onzekere banen’

De FNV vindt het goed nieuws dat er meer banen bij zijn gekomen, zoals het CBS vrijdag meldde. Maar heel veel mensen merken helemaal niets van deze economische groei, en daarover is de FNV erg bezorgd. Denk aan de hoge werkloosheid onder jongeren en over de toename van het onzekere werk. Dat meldt FNV.

Arbeidsvoorwaardencoördinator Mariëtte Patijn van de FNV: “Veel van deze nieuwe banen zijn onzekere banen. Mensen hebben geen zeggenschap over hun werktijden, en geen zekerheid over inkomen en oudedagsvoorziening. Dat is een groot probleem dat je nauwelijks in deze werkgelegenheidscijfers terugziet. Gisteren sprak ik jonge medewerker van een bouwmarkt. Hij moet zes dagen per week beschikbaar zijn, mag geen vrij nemen voor vakantie, verdient niet genoeg om op zichzelf te wonen, en kan morgen zo weer op straat staan. Dat zijn problemen die veel voorkomen en waar we als maatschappij echt een oplossing voor moeten vinden.”

Vanochtend maakte het CBS ook bekend dat de meeste werkloze jongeren nog studeren. Wanneer de jongeren naast hun studie een baan zoeken, willen ze voornamelijk deeltijdwerk. Pas wanneer de jongeren zijn afgestudeerd gaan de meesten op zoek naar een voltijdbaan.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van onderwijsvacatures
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland