10 april 2013 om 17:12
< 1 min lezen

Europese Commissie kritisch over loonmatiging

DEN HAAG (Novum) - Gezien het drukkende effect op de consumptie is de strategie om de lonen te matigen vermoedelijk geen veelbelovende strategie voor de lange termijn. Dat schrijft de Europese Commissie in het woensdag gepubliceerde rapport over de Nederlandse economie.

In Nederland geldt momenteel een nullijn voor overheidspersoneel. De werkgeversorganisaties pleiten daarnaast voor loonmatiging voor het personeel van bedrijven.

“Hoewel loonmatiging goede effecten kan hebben voor exporterende sectoren, heeft het ook een negatief effect op het besteedbare inkomen”, schrijft de commissie. “Gezien het negatieve effect daarvan op de bestedingen, is loonmatiging op zichzelf geen veelbelovende langetermijnstrategie. Dat geldt zeker als ook bijeffecten worden meegewogen, zoals een lagere innovatie.”

Relevante artikelen

Alles van onderwijsvacatures
    • Onderwijsvacatures

    Marjolein Moorman over de Amsterdamse aanpak: ‘We moeten van elkaar leren wat werkt’

    25 oktober 2022 om 12:12
    • Onderwijsvacatures

    Week 29: hittesluiting, verplichte schoolkosten & kamernood

    22 juli 2022 om 18:00

Aankomende evenementen

23 Nov
Voorlichtingsavond ouderen Berechja College
  • Flevoland
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht