Onderwijsbegroting moet van Geert Wilders de eindstreep halen
28 november 2024 om 07:36
< 1 min lezen

Onderwijsbegroting moet van Geert Wilders de eindstreep halen

“We zijn nu met elkaar in gesprek, dat is al winst”, zei Wilders na het eerste overleg tussen de coalitiepartijen en het oppositieverbond. Hij wil niet vertellen wat er inhoudelijk wordt besproken. Zo geeft hij ook geen commentaar op het idee van de oppositiepartijen om hun voorstellen onder meer te betalen door het eigen risico in de zorg minder te verlagen. Voor de PVV was de verlaging van het eigen risico een belangrijk punt in de formatie.

Verantwoordelijkheid om onderwijsbegroting door beide Kamers te krijgen is groot

“Alle partijen voelen een grote verantwoordelijkheid om toch te proberen om die begroting onderwijs – een belangrijke begroting voor heel Nederland – door beide Kamers te krijgen”, aldus Wilders. “We gaan de komende dagen kijken of dat lukt.” Dat is “me dunkt geen sinecure” met acht partijen aan de onderhandelingstafel.

Onderwijsbegroting verdedigen 

Volgens Joost Eerdmans (JA21) zijn de oppositiepartijen waarmee nu gesproken wordt uitgenodigd door de PVV-leider. Verschillende onderhandelaars houden er rekening mee dat de onderhandelingen voortduren tot na het weekend. Dat betekent dat onderwijsminister Eppo Bruins donderdag zijn begroting moet verdedigen, terwijl er achter de schermen nog aan wordt gesleuteld.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • Docenten

    Sintermeertencollege schrapt schorsing docent wiens naaktbeelden rondgingen

    Vandaag om 11:58
    • Docenten

    Onderzoek naar onveilige werksfeer op Baarnsch Lyceum

    Gisteren om 11:49

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht