Natuurschool met 29 leerlingen in De Wiebosch mag blijven bestaan
8 november 2023 om 09:03
< 1 min lezen

Natuurschool met 29 leerlingen in De Weebosch mag blijven bestaan

Op basisschool Sint Gerardus in De Weebosch bij Bergeijk  is het aantal kinderen nog verder gedaald. De school telt nu nog maar 29 leerlingen en dat is ver onder de kritische grens van 35 leerlingen die eerder als minimum gesteld werd. Maar, de school blijft gewoon open. Dat meldt Omroep Brabant.

De 29 leerlingen van de school zijn verdeed over drie klassen. Een combinatieklas van groep 1, 2 en 3, een groep met 4,5 en 6 en nog een klas met groep 7 en 8. Maar, nieuwe huizen in de buurt moeten de school laten groeien. “We gaan volop bijbouwen. Dan moet je ook alle voorzieningen hebben en behouden”, aldus wethouder Marko van Dalen.

Natuur 

De school wil zich wel met een uniek concept onderscheiden van andere basisscholen in de buurt. Op Sint Gerardus gaat het om de natuur en kinderen krijgen daarbij veel les in de buitenlucht.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk
 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Spijbelende scholieren uit Enschede moeten straks voor de wijkrechter verschijnen

    Gisteren om 14:30
    • Basisonderwijs

    Stress thuis tast mentale gezondheid en latere inkomen van basisschoolleerlingen aan

    Gisteren om 09:00

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht