28 december 2012 om 06:23
< 1 min lezen

Minder dikke kinderen in de VS

Tussen de leeftijd van 2 en 4 waren 15% minder kinderen obees in 2010 dan in 2009, blijkt uit een studie die nu is gepubliceerd. Meer steden in de VS rapporteren dit jaar een afname van te dikke peuters. Het hoogtepunt van de dikkerdsepidemie was in 2003 en in 1998.

Volgens de studie van het Centers for Disease Control and Prevention is een kind van 3 jaar oud obees als hij een gemiddelde lengte heeft van 3 ft en 2 inch met een gewicht van 37 pond of meer. Extreem obees is vanaf 44 pond.

De wetenschappers denken dat onder andere het vaker geven van borstvoeding leidt tot de afname van het gewicht bij kinderen. Daarnaast is de laatste jaren een toename in bewustzijn tot stand gekomen over de grote schade die overgewicht heeft bij jonge kinderen.

Peuters met overgewicht houden hun hele leven last van hartkwalen, gewrichtspijnen en aderverkalking en sterven jonger dan gemiddeld.

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Kindcentrum Grootschermer heeft 32 leerlingen, maar mag van dorpsraad niet verdwijnen

    Vandaag om 10:10
    • Kinderopvang

    Natuurverenigingen vrezen gezondheidsrisico’s door kinderopvang te vestigen vlak naast geitenhouderij

    Gisteren om 14:11

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht