24 april 2017 om 11:27
< 1 min lezen

Miljoenen voorschoolse educatie om peuters bij te spijkeren

De 37 grootste gemeenten in Nederland ontvingen de afgelopen vijf jaar van de overheid gezamenlijk 95 miljoen extra in de voorschoolse educatie van twee tot vierjarigen. De Twentse steden Enschede, Almelo en Hengelo gebruikten het geld voor extra scholing voor de leiders en voor de aanstelling van coaches, intern begeleiders en hbo’ers. Dat meldt Tubantia. 

Enschede kreeg sinds 2012 jaarlijks twee miljoen extra, Almelo bijna een miljoen en Hengelo ieder jaar 350 duizend euro. Vooral kinderen van laagopgeleide ouders en kinderen met een migratieachtergrond profiteren van de regeling.

Zij gaan vier dagen in de week naar school met als doel deze kinderen bij te spijkeren in taal en gedrag. Zo lopen de kinderen van laagopgeleide ouders en kinderen met een migratieachtergrond hun achterstrand op leeftijdsgenootjes in en verbetert hun woordenschat voordat ze naar de basisschool gaan.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Basisonderwijs

    Leesbevorderingsaanpak werkt, kinderen massaal lid van de bibliotheek

    12 september 2025 om 10:57
    • Basisonderwijs

    Kwart van de jongeren één keer per maand online buitengesloten

    12 september 2025 om 09:35

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht