26 augustus 2016 om 06:31
< 1 min lezen

Meerderheid academische studies in het Engels

Dit studiejaar wordt het merendeel van alle opleidingen aan Nederlandse universiteiten volledig in het Engels gegeven. Dat blijkt uit een inventarisatie van de Volkskrant.

Volgens die krant wordt 60 procent van de 1632 opleidingen aan de dertien Nederlandse universiteiten dit jaar in het Engels aangeboden. Voor masteropleidingen ligt dit percentage nog hoger: meer dan 70 procent. Ruim de helft van de masterstudenten volgde vorig jaar een studie in het Engels. Bij bacheloropleidingen geldt dit voor een op de vijf, maar ook daar neemt het gebruik van het Engels toe.

Universiteiten kiezen voor het aanbieden van studies in het Engels in de hoop beter aan te sluiten op de internationale academische wereld te en om te kunnen concurreren met buitenlandse universiteiten. Ook vormt het een middel om meer buitenlandse studenten aan te trekken.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Politie: melding vuurwapen Universiteit Utrecht afkomstig van één persoon

    12 september 2025 om 15:11
    • Universiteit

    Studenten USC gebruikten rookmachine, maar brandweer wist van niets

    11 september 2025 om 11:38

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht