16 april 2013 om 10:01
< 1 min lezen

Meer jongeren voor straf naar Halt

AMSTERDAM (Novum) - Voor het eerst in jaren zijn vorig jaar meer jongeren doorverwezen naar Halt voor een straf. In 2012 werden er 17.606 naar Halt gestuurd, 1080 meer dan een jaar eerder. Dat laat de organisatie dinsdag weten.

Een van de belangrijkste oorzaken van de stijging is een toename van het aantal spijbelaars dat wordt doorverwezen. Vorig jaar waren dat er 2922, vijftien procent meer dan in 2011. Volgens Halt hebben scholen en gemeenten meer aandacht voor schoolverzuim.

Het aantal verwijzingen naar Halt nam vanaf 2008 juist gestaag af. Werden er in 2007 nog 23341 jongeren tussen de 12 en 18 doorverwezen, in 2011 was dat aantal gedaald naar 16526. In de meeste gevallen gaat het om delicten als schoolverzuim, vernieling of winkeldiefstal.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Leerling betrapt op snus-dealen mag niet definitief van school

    Vandaag om 15:30
    • Voortgezet Onderwijs

    Scholen Heemskerk en Beverwijk maandag allemaal weer open

    Vandaag om 15:05

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht