Meer hospita's nodig om kamernood onder studenten tegen te gaan
29 augustus 2024 om 11:06
< 1 min lezen

Meer hospita’s nodig om kamernood onder studenten tegen te gaan

Volgens Keijzers ministerie hebben ongeveer 100.000 mensen een geschikte ruimte en interesse om hospita te worden. “Daarmee kan het studentenkamertekort in één klap opgelost worden”, staat in een persbericht. Dat tekort ligt naar schatting rond de 60.000 kamers.

Invloed op uitkeringen of toeslagen 

Keijzer wil met de campagne een aantal “misverstanden” wegnemen, bijvoorbeeld dat hospitaverhuur invloed zou hebben op uitkeringen of toeslagen – dat is “vrijwel nooit” het geval. Wie een kamer verhuurt als hospita, hoeft vaak geen belastingaangifte te doen.

De Eerste en Tweede Kamer besloten vorig jaar om vaste huurcontracten weer de norm te maken, maar Keijzer werkt aan een uitzondering voor hospita’s. “Een van de zorgen die mensen hebben is: als het niet klikt, dan zit ik dan aan iemand vast.”

Wetwijziging om contract te kunnen opzeggen

Met een wetswijziging wil Keijzer regelen dat die verhuurders het contract met de student kunnen opzeggen. “Uiteraard op een nette manier. Je moet niet mensen zomaar op straat zetten.” Ook bij de verkoop van een woning moet de hospita makkelijker onder het huurcontract uit kunnen.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Studente vangt bot bij rechter: geen recht op steunfonds na verkeersongeluk

    Gisteren om 08:15
    • HBO

    Hogeschool Utrecht introduceert grotendeels online studieroute

    Gisteren om 08:10

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland