Mbo'ers jonger dan 18 jaar mogen tijdens hun opleiding ook vrij reizen
15 april 2024 om 12:13
< 1 min lezen

Mbo’ers jonger dan 18 jaar mogen tijdens hun opleiding ook vrij reizen

Jongeren die nu een mbo-opleiding volgen of daar na de zomer mee gaan starten kunnen met een studentenreisproduct vrij reizen met het openbaar vervoer. Zelfs als ze jonger zijn dan 18 jaar, zolang ze maar ingeschreven staan bij een mbo-instelling. Dat meldt Bunniks Nieuws.

Dit is vooral fijn als school een eindje reizen is. Een voltijd mbo-student kan kiezen uit een week- of weekendabonnement. Als de inschrijving bij de onderwijsinstelling voltooid is kan de student meteen al reizen met het studentenreisproduct. Vaak is dat rond 1 augustus, dus (nieuwe) studenten moeten op tijd het studentenreisproduct aanvragen. Via Mijn DUO gaat dat heel gemakkelijk.

Studentenreisproduct en studiefinanciering 

Het studentenreisproduct hoort bij de studiefinanciering. Als de studenten 18 jaar worden kunnen ze ook een basisbeurs of een aanvullende beurs aanvragen. Alle informatie hierover is te vinden op de website van DUO

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk
Beeld: NS

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Mbo’ers zijn erg belangrijk voor een gezonde arbeidsmarkt

    Vandaag om 09:24
    • MBO

    Utrecht lanceert U-Match: asielzoekers direct aan het werk en in de klas

    Gisteren om 09:25

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht