26 november 2018 om 15:14
< 1 min lezen

West-Brabant laat als eerste regio vmbo overlopen in mbo

West-Brabant heeft als eerste regio in Nederland afspraken gemaakt over het verbeteren van de overgang van vmbo naar mbo door dit in elkaar over te laten lopen. Onderwijsminister Van Engelshoven was vandaag op bezoek bij de Praktijkschool Breda van ROC West-Brabant en nam het eerste exemplaar van de Regionale agenda Beroepsonderwijs in ontvangst. Dit meldt Rijksoverheid.

Het vmbo en mbo kunnen nog beter op elkaar aansluiten. West-Brabant heeft als eerste regio in Nederland afspraken gemaakt over het verbeteren van deze overgang door vmbo en mbo in elkaar over te laten lopen. Minister Van Engelshoven was bij de ondertekening van deze afspraken.
 
In de Regionale agenda Beroepsonderwijs is afgesproken dat de opleidingen efficiënter en effectiever worden, waardoor studenten minder dubbelingen en herhalingen van de lesstof krijgen. Ook wordt de uitval tussen vmbo en mbo verder teruggedrongen, bijvoorbeeld doordat vmbo’ers een deel van de lessen alvast op het mbo krijgen. 
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Martini Ziekenhuis en mbo-scholen starten nauwere samenwerking voor zorgopleidingen

    Vandaag om 14:40
    • MBO

    Mbo’ers zeer te spreken over vervoersopleidingen

    Vandaag om 08:33

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant