26 september 2012 om 13:23
< 1 min lezen

Weer afname aantal stageplaatsen mbo

ZOETERMEER – De voorzitter van de stichting Samenwerking Beroepsonderwijs en Bedrijfsleven (SBB), Jan van Zijl, luid de noodklok voor het middelbaar beroepsonderwijs, zo meldt de Telegraaf. Mbo-studenten hebben de grootste moeite om een leerbaan te vinden en stageplaatsen zijn ook erg dun gezaaid.

Als gevolg van de recessie zijn er per 1 oktober 27.000 minder stageplekken te verdelen. Dat betekent een afname van 12.000 banen vergeleken met het voorgaande jaar.

Met name voor studenten die een leerbaan nodig hebben vanwege de beroepsgerichte studie die zij hebben gekozen is de situatie nijpend. Deze studenten gaan een dag naar school en leren de rest van de week het vak in de praktijk. Het tekort is vooral groot in de bouwsector en bij de overheid. Ook in de zorg- en welzijnssector loopt het aantal werkplekken terug.

Om alle mbo’ers een stage te kunnen bieden, is een minimumaantal 345.000 werkplekken nodig. Voor leerbanen zijn er minimaal 148.000 plekken nodig om alle leerlingen te kunnen plaatsen.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Verkiezingen 2025: wat gaat er gebeuren met het mbo

    Gisteren om 08:41
    • MBO

    Mbo-vacatures staan open, maar het aantal hoogopgeleiden neemt steeds meer toe

    19 september 2025 om 12:53

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht