27 juli 2012 om 13:15
< 1 min lezen

Topsport centraal bij nieuwe opleiding Horizon College

ALKMAAR - De vestiging van het ROC Horizon College in Alkmaar start in september met een topsportopleiding op mbo-niveau. Sporters die in het bezit zijn van een NOC*NSF-status kunnen vanaf het nieuwe schooljaar opgeleid worden tot sport- en bewegingsbegeleider niveau 2 en zo school en topsport combineren. Daarover bericht de website van het Horizon College.

De opleiding is bedoeld voor topsporters met minimaal een vmbo-diploma basisberoeps en een NOC* NSF-status A, B, HP, talent of belofte. Van de studenten wordt daarnaast verwacht dat zij minimaal 8 uur per week trainen.

Meerdere jonge topsporters uit de regio hebben zich inmiddels aangemeld voor de nieuwe opleiding, onder meer van voetbalclub AZ. Het ROC Horizon College hoopt zo het probleem dat veel jonge topsporters hebben, namelijk om studie en sport te combineren, uit de wereld te kunnen helpen.

© Nationale Onderwijsgids / Arend Jan Wonink

Relevante artikelen

Alles van mbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • MBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • MBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland