4 september 2017 om 15:35
< 1 min lezen

Recordbedrag opgehaald tijdens Groningen Swim Challenge

De twee teams van Noorderpoort, die op zaterdag 26 augustus meezwommen met de Groningen Swim Challenge, hebben meer dan elfduizend euro aan sponsorgeld voor het UMCG Kankerresearchfonds bij elkaar gebracht. In totaal werd er met het grote zwemevenement een recordopbrengst van ruim honderdveertigduizend euro opgehaald. Dit meldt het Noorderpoort. 

De uitdaging voor de Noorderpoorters, en alle andere sportievelingen, startte nog voor dag en dauw in de haven van Zoutkamp. Hier doken de eerste zwemmers om 05.30 uur het water in. In estafettevorm werd dwars door het Reitdiep gezwommen richting de Noorderhaven van Groningen. Bij de roeivereniging De Hunze was tijd om even voet aan vaste wal te zetten. De laatste anderhalve kilometer legden de zwemmers van de Swim Challenge gezamenlijk af met de zwemmers van de City Swim. Hiervan klonk om 19.00 uur het startschot en een half uur later bereikten alle Noorderpoorters de finish bij de Oosterhaven.

De Groningen Swim Challenge werd dit jaar voor de vierde keer georganiseerd. Noorderpoort deed voor de tweede keer mee en voor het eerst met twee teams. Hans Robben, sportdocent bij Noordersport, zwom voor de tweede keer mee: “We zijn echt geluksvogels dat we dit hebben mogen meemaken.” Hier sluiten de andere Noorderpoorters zich helemaal bij aan. “Ik heb enorm genoten van dit evenement. Het was zo bijzonder om aan deel te mogen nemen,” zegt Marlies Kruseman, docent bij Veiligheid & Vakmanschap. Omdat er nog allerlei evenementen georganiseerd worden de komende tijd, kan er nog tot eind september gedoneerd worden. Op woensdag 6 september organiseert Noorderpoort samen met TC Nienoord een tennisevenement voor medewerkers van Noorderpoort en leden van TC Nienoord. De opbrengst van dit evenement gaat ook volledig naar het UMCG Kankerresearchfonds.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Firda laat lessen, ondanks code oranje voor ijzel, gewoon doorgaan

    23 januari 2026 om 09:38
    • MBO

    Schimmel in je studentenkamer? Pas op voor deze gezondheidsklachten

    23 januari 2026 om 08:51

Aankomende evenementen

28 Jan
Ontdek het KC!
  • Zuid-Holland
29 Jan
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
30 Jan
Open dagen
  • Zuid-Holland