Raadsvragen over het niet toelaten van mbo'ers in het ACTA-gebouw
7 november 2024 om 10:32
< 1 min lezen

Raadsvragen over het niet toelaten van mbo’ers in het ACTA-gebouw

Het uitsluiten van mbo’ers in het oude ACTA-gebouw heeft ervoor gezorgd dat de PvdA en Denk raadsvragen gaan stellen. Mbo’ers krijgen nog altijd geen studentenkamer in het gebouw. Verhuurder Socius/TWA en eigenaar De Alliantie hebben een jaar geleden al toegezegd dat de studenten wel een kamer kunnen krijgen. Dat meldt AT5.

PvdA en Denk willen weten welke stappen het stadsbestuur heeft ondernomen om meer duidelijkheid te krijgen over de contractvoorwaarden van mbo’ers. Voordat mbo-studenten worden toegelaten in het pand moet het contract tussen Socius/TWA en De Alliantie worden herzien.

Net zoveel recht op studentenhuisvesting 

Ook de communicatie met de verhuurder moet beter, aldus de partijen. Mbo’ers hebben namelijk net zoveel recht op studentenhuisvesting als hbo’ers en wo’ers. Wat is er nodig om mbo’ers op korte termijn toe te laten in het oude ACTA-gebouw en hoe staat het met de voortgang om mbo’ers dezelfde rechten te geven als de andere studenten? Dat zouden de partijen graag willen weten van de raad. 

Door: Natioanle Onderwijsgids/ Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Middelbare scholen en mbo’s doen in oktober mee aan scholierenverkiezingen

    Gisteren om 15:36
    • MBO

    Studenten kunnen opleiding tot reservist volgen tijdens hun studie

    Gisteren om 09:36

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant