14 februari 2013 om 15:59
< 1 min lezen

Pesten belangrijke voorspeller zelfmoord homojongeren

UTRECHT - Homoseksuele jongeren die worden gepest, denken veel vaker aan zelfmoord en doen eerder een zelfmoordpoging dan homojongeren die niet worden gepest. Dat meldt het Nederlands Jeugdinstituut (NJi).

Het NJI beroept zich op onderzoek dat begin dit jaar in het American Journal of Public Health werd gepubliceerd. In dit onderzoek, dat door Nederlandse wetenschappers werd uitgevoerd, wordt de maatschappelijke invloed op suïcidaal benadrukt. Deze invloed zou bij deze groep een grotere rol spelen op de mate van zelfmoordgedachten en -pogingen, dan individuele of psychiatrische problemen, volgens onderzoeker Diana van Bergen.

Uit het onderzoek onder 274 Nederlandse homo- en biseksuele jongeren, kwam tevens naar voren dat het aanleren van verschillende coping-strategieën een goede methode kan zijn om het suïcidale gedrag te verminderen. Daarnaast draagt ook de bevordering van de acceptatie van homoseksualiteit op scholen hier aan bij. 

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    Vandaag om 15:15
    • MBO

    Lerarentekort daalt wel, maar vooral in de Randstad is er nog een groot probleem

    Vandaag om 12:28

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant