D66 doet niet meer mee met overleg over onderwijsbezuinigingen
5 december 2024 om 09:16
< 1 min lezen

D66 doet niet meer mee met overleg over onderwijsbezuinigingen

D66 stapt uit het zelfverklaarde 'monsterverbond' van vijf oppositiepartijen die met de coalitie in onderhandeling zijn over de onderwijsbegroting. Dat heeft partijleider Rob Jetten gezegd. Hij verliet het overleg donderdagochtend kort na aanvang. De andere partijen, CDA, SGP, ChristenUnie en JA21, blijven wel aan tafel.

Jetten vindt dat de onderwijsbegroting door de onderhandelingen van de afgelopen week wel “minder slecht” is geworden, “maar voor D66 nog niet goed genoeg”. Hij is blij dat de coalitie in ieder geval de langstudeerboete van tafel heeft gehaald. Maar hij ziet bij de coalitiepartijen onvoldoende ruimte om ook nog stappen te zetten op bijvoorbeeld lerarensalarissen en investeringen in baanbrekend onderzoek.

Tegen onderwijsbegroting stemmen

“Ik kan onvoldoende uit de onderhandelingen slepen voor elke doelgroep”, concludeert Jetten. Tenzij de overige partijen aan tafel toch nog grote veranderingen kunnen bewerkstelligen, “zal D66 in de Tweede en Eerste Kamer tegen de onderwijsbegroting stemmen”.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Docenten

    Onderwijsinspectie wil betere scholing voor zij-instromers binnen het mbo

    Vandaag om 11:29
    • Docenten

    Rijksuniversiteit Groningen moet maatregelen treffen vanwege Miljoenennota

    Vandaag om 09:09

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht