Week van de Liefde: seksuele vorming moet plaats krijgen binnen het vo en mbo
12 februari 2024 om 08:15
< 1 min lezen

Week van de Liefde: seksuele vorming moet plaats krijgen binnen het vo en mbo

Geef seksuele vorming structureel een plek in het voortgezet onderwijs en op het mbo. Rutgers en Soa Aids Nederland doen die oproep maandag, in de week die ze door Valentijnsdag 'Week van de Liefde' noemen. Beter onderwijs kan er volgens Manouk Vermeulen van Rutgers voor zorgen dat er een "nieuwe generatie opgroeit met respect voor zichzelf en voor elkaar"

In recent onderzoek van de twee organisaties gaven jongeren de informatie die ze op school krijgen over seksualiteit gemiddeld een 5,6. Dat is een daling ten opzichte van 2017, toen het vorige onderzoek plaatsvond. Vaak vinden jongeren dat er te weinig lessen in seksuele vorming zijn op school. Ook komen seksuele grenzen en zaken als plezier tijdens seks nauwelijks aan bod.

Seksuele vorming aanbieden 

De Week van de Liefde kan voor scholen in het voortgezet onderwijs, praktijkonderwijs, speciaal onderwijs en mbo een “startpunt” zijn om het thema structureel aan te bieden, stelt Vermeulen. Dit jaar duurt de liefdesweek twee weken in plaats van een: van 12 februari tot en met 23 februari. Dat komt door de voorjaarsvakantie.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • MBO

    Onderzoek: Ritalin helpt studenten zonder ADHD niet bij tentamens

    Vandaag om 15:03
    • MBO

    Bezuiniging op onderwijskansenregeling teruggedraaid

    Vandaag om 09:30

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht